• Laskowianka Laski - Pilica Wierbka 3:2

Promień Przeginia - Orzeł Kwaśniów
Laskowianka Laski - Unia Jaroszowiec

HISTORIA KLUBU

Uprawianie zorganizowanego sportu zainicjowała grupa starszych uczniów przy akceptacji i pomocy nauczycieli. W 1947 r. zorganizowano niewielki, luźny zespół piłki nożnej, ucząc się elementarnych zasad gry, wprawiając się w kopanie piłki, traktując to jako zabawę w przerwach między lekcjami i po lekcjach. W drugiej połowie 1949 r. Lucjan Piekarz, pracując w Zarządzie Powiatowym Związku Samopomocy Chłopskiej w Olkuszu, nawiązał kontakt z członkami tego zespołu. W toku rozmów powstawała inicjatywa utworzenia z istniejącej drużyny piłkarskiej Ludowego Zespołu Sportowego, w ramach ogólnokrajowej organizacji LZS. Niedługo po tym LZS został powołany do życia, a Zarząd Powiatowego Związku Samopomocy Chłopskiej udzielił mu pomocy w postaci przekazania piłki nożnej i koszulek sportowych. Rozgrywki między wewnętrznymi grupami graczy odbywały się z początku na niewielkim placu przed budynkiem szkolnym, a następnie na znacznie większym boisku położonym na polanie leśnej. Klub zawiesił swoją działalność ponieważ boisko nie spełniało odpowiednich wymogów, dlatego tez od 1962 r. Czyniono starania o wybudowanie nowego. Wkrótce powstało nowe boisko niedaleko cmentarza, a klub wznowił na dobre swoją działalność. W 1973 r. wybudowano szatnię. Prace tę wykonano przy pomocy gminy i mieszkańców wioski. W 1996 r. klub przyjął nową nazwę Ludowy Klub Sportowy "Promień" Przeginia. Dwa miesiące później wybrano jego zarząd prezesem został Wojciech Rogóż a kierownikiem Andrzej Sioła. Po wyborach w 2000 r. Prezesem został Stanisław Gałka a kierownikiem ponownie Andrzej Sioła. W ostatnich latach klub odniósł kilka sukcesów. Po sezonie 1999/2000 zajął I miejsce w klasie "B" Podokręgu Olkusz. W rozgrywkach o Puchar Polski na szczeblu podokręgu odnosił zwycięstwo z drużynami z klasy "A", Klub zakończył rozgrywki w półfinale, przegrywając 1:3 z IV ligowa drużyną KS Szczakowianka. W sezonie 2001/2002 klub zdobył mistrzostwo klasy "B", awansując do klasy "A", na sezon 2002/2003. Po roku gry klub spadł do klasy "B", lecz na krótko, bowiem znów awansował do klasy "A". W sezonie 2010/2011 "Promień" awansował do klasy okręgowej, zawodnicy ukończyli sezon na 14 miejscu z dorobkiem 22 punktów i spadli do klasy "A".

(W MIARĘ UPŁYWU CZASU POSTARAMY SIĘ ABY HISTORIA KLUBU BYŁA JESZCZE BARDZIEJ ROZBUDOWANA)

Unia JaroszowiecPromień Przeginia
Unia Jaroszowiec 1:2 Promień Przeginia