• Laskowianka Laski - Pilica Wierbka 3:2

Laskowianka Laski - Unia Jaroszowiec

Wielmożanka - Promień 2:5

• autor: Ż, 2014-05-28 09:55

W kolejnym spotkaniu przyszło nam zmierzyć się z drużyną Wielmożanki Wielmoża.Zawodnicy Promienia podeszli do tego meczu bardzo zmotywowani, wiedząc, że ten mecz może zadecydować o ich utrzymaniu w A-Klasie. Cieszyć może fakt, że znów nasza drużyna wróciła do optymalnego składu, beż żadnych urazów. Tak więc w upalne niedzielne popołudnie jechaliśmy na mecz pełni wiary w sukces.

Mecz rozpoczęliśmy bardzo agresywnie już w 8 minucie Przemek Żmuda wpisał się na listę strzelców. Zawodnicy Promienia nie odpuszczali szli za ciosem i po niespełna 10 minutowych atakach pięknym strzałem z za pola karnego drugą bramkę dla Promienia strzela Bartek Rogóż. Gra naszych zawodników podobała się wszystkim, graliśmy twardo, szybko, agresywnie i przede wszystkim skutecznie. Trzecia bramka to piękna akcja tercetu Sioła, Rogóż, Cudejko i to właśnie ten ostatni strzela bramkę na 3-0. Nie mija chwila a  tuż przy linii pola karnego faulowany jest Cudejko na którym został odgwizdany rzut wolny pośredni (gdyż zawodnik drużyny z Wielmoży wszedł tak zwaną " nakładą ") Z 16 metra ładnym strzałem popisał się Krystian Kania, który po kontuzji wrócił do składu. Do połowy wygrywaliśmy więc aż 4-0, mając jeszcze kilka sytuacji. Co w swoich relacjach potwierdzili zawodnicy Wielmożanki.

Druga połowa to bardzo śmiała gra Wielmożanki grającej 3 w obronie. My natomiast prowadząc wysoko cofnęliśmy się do tyłu licząc na kontry .Dodatkowo mając w ataku szybkiego Żmudę, który miał jeszcze parę sytuacji do wykorzystania mogliśmy być spokojni o wynik spotkania. Wielmożanka nie przestała jednak atakować i w 65 minucie  kiedy to nasz zawodnik odbija piłkę  ręką w polu karnym i sędzia pokazuję na "wapno", tracimy bramkę.Brawa należą się Pomiernemu który broni jedenastkę, jednak nie ma szans przy dobitce. Po stracie bramki  drużyna z Przegini zaczyna wracać do gry którą pokazywała w pierwszej połowie, utrzymuje się przy piłce i stwarza sobie kolejne sytuacje. Dwie świetne sytuacje miał Bartek Rogóż ale zabrakło mu trochę szczęścia natomiast Żmuda wykorzystał to czego nie mógł wykorzystywać Rogóż i w 75 min  Promień wyszedł na prowadzenie 5-1. Ostatnie 10 minut gry meczu to znów ataki Wielmożanki co sprawia ze tracimy drugą bramkę i mecz kończy się wynikiem 5-2.
Zawodnicy w kolejnym spotkaniu pokazali olbrzymią wolę walki. Zostawiając na boisku dużo zdrowia i wylewając z siebie litry potu. Takiej gry brakowało nam wcześniej choćby z meczu Legionem. Nie ma co jednak wracać do przeszłości. Przed nami jeszcze pięć spotkań, które zapowiadają się arcy ciekawie. A kibiców i wszelakich "niedowiarków" już teraz zapraszamy na mecz w niedzielę. Tym razem naszym rywalem będzie drużyna Laskowianki Laski. Początek spotkania; niedziela godzina 17.

Unia JaroszowiecPromień Przeginia
Unia Jaroszowiec 1:2 Promień Przeginia