• Bolesław Bukowno - Pilica Wierbka 2:3

Trzy Korony Żarnowiec - Unia Jaroszowiec
Centuria Chechło - Laskowianka Laski
Bolesław Bukowno - Promień Przeginia

Kolejna wygrana z" nożem na gardle"

• autor: Ż, 2014-06-03 16:45

Promień - Laskowianka 6-1

W 27 kolejce spotkań naszym przeciwnikiem była drużyna Laskowianki Laski. Faworytem spotkania patrząc na miejsce w tabeli była drużyna gości. Jak wiadomo jednak miejsce w tabeli nie zawsze pokazuje aktualną formę drużyn.Laskowianka w dwóch ostatnich meczach doznawała porażek, my natomiast liczyliśmy na 3 punkty podbudowani ostatnimi dwiema ważnymi wygranymi.
Drużyna gości mająca kłopoty kadrowe nie skompletowała jedenastu zawodników i tak już od 1 minuty mecz rozpoczął się z naszą przewagą liczbową. Goście grający w "10" od początku cofnęli się do obrony, grając z kontry co było niezłym pomysłem mając w ataku, bardzo szybkiego, dobrego technicznie napastnika.
Zawodnicy Promienia kilku krotnie groźnie atakowali, lecz albo brakowało im szczęścia, albo też na ich drodze stawał bramkarz gości. Mimo iż puścił 6 bramek należy go uznać jednym z lepszych zawodników Laskowianki w tym meczu.Kilka niewykorzystanych okazji miał niestety nieskuteczny w niedzielę Przemysław Żmuda. Na szczęście w drużynie Promienia występuje inny Zmuda który to 2 krotnie wpisał się na listę strzelców.
Pierwsza bramka dla Promienia padła po rzucie karnym. faulowany był wbiegający w pole karne Krzysztof Cudejko. Sędzia mimo ogromnych pretensji zawodników Laskowianki wskazał na 11 metr.Pewnym egzekutorem okazał się Bartłomiej Rogóż. Dodać należy że w podobnej sytuacji w meczu z Laskowianką byliśmy my przegrywając po takim rzucie karnym 1-0, a więc można powiedzieć że historia zatoczyła koło.Pierwsza połowa dobiegała końca, a zawodnicy Promienia prowadzili skromnie 1-0.
W przerwie spotkania drużyna gości postanowiła sprawdzić naszych zawodników. Niestety bezskutecznie...Początek drugiej połowy to kolejne ataki Promienia i kontrataki Laskowianki. Po jednym z nich i niepotrzebnym rzucie wolnym to Laskowianka o dziwo zdobywa bramkę. Piłka po strzale odbija się tuż przed naszym bramkarzem (J. Rogóż), który "wypluwa" ja przed siebie, nie dając rady obronić dobitki. Tak więc ok 50 minuty Promień remisował 1-1 prowadząc grę i atakując pod męczonego rywala. Remis nie utrzymywał się jednak długo. Po jednym z ataków piłkę w bramce rywala umieścił świetnie dysponowany przez cały mecz Przemysław Sioła. Kibicie jeszcze dobrze nie skończyli dyskutować o bramce na 2-1 a Promień objął prowadzenie 3-1. Tym razem na listę strzelców wpisał się młodszy z braci Sioła. Przy wyniku 3-1  i grze gości w "10", zawodnicy Promienia zdobyli jeszcze 3 bramki. Dwukrotnie bramkarza Laskowianki pokonał wspomniany wcześniej Adrian Żmuda.Drugą swoją bramkę przy wyniku  4-1 strzelił Bartłomiej Rogóż. W końcówce spotkania zawodnicy Promienia jeszcze dwa razy pokonywali bramkarza gości. Sędzia odgwizdywał jednak sytuację spaloną.Jedna z decyzji wydaje się kontrowersyjna, ale przy wyniku 6-1 nie miał oto już większego wrażenia
Piłkarze Promienia odnieśli 3 z rzędu  ważne zwycięstwo. Wynik 6-1 pokazuje że na koniec sezonu przyszłą forma jakiej oczekiwaliśmy od pierwszego wiosennego spotkania. Trzy mecze, trzy wygrane, bilans 17-6 pokazuje że do końca sezonu będziemy groźni,a z taką grą śmiało możemy jechać po 3 punkty na sobotnie spotkanie do Wierbki. Koniec sezonu zapowiada się niezwykle emocjonująco. 7 czerwca spotkanie wyjazdowe, natomiast już teraz zapraszamy wszystkich na lokalne "derby" z drużyną Prądnika Sułoszowa. Mecz w niedzielę 15 czerwca o godzinie 17.

Promień PrzeginiaCenturia Chechło
Promień Przeginia 2:1 Centuria Chechło