Promień - Prądnik 5-0 !

• autor: Ż, 2014-06-17 15:56

Derby dla Promienia! Time to say goodbye Prądniku.

W niedzielne, słoneczne popołudnie drużyna Promienia rozegrała niezwykle ważne bo derbowe spotkanie z rywalem zza miedzy Prądnikiem Sułoszowa. Jak ważny był to mecz nikomu nie trzeba mówić. Gra toczyła się nie tylko o punkty, ale także jak w każdym spotkaniu derbowym o prestiż i pokazanie kto "panuje" w pewien sposób w okolicy.
Gospodarze w większości opinii byli przed tym spotkaniem zdecydowanym faworytem. Seria ostatnich wygranych +  6 meczy bez wygranej z rzędu Prądnika potwierdzały tą opinie.
Początek spotkania zdecydowanie należał do naszej drużyny. Już drugi groźny atak przyniósł bramkę. Strzelcem bramki ku uciesze kibiców był K.Cudejko który z bliska pokonał bramkarza gospodarzy. Kibice jeszcze nie zdążyli ochłonąć po pierwszej bramce, a drużyna Promienia idąc za ciosem zdobywa gola na 2-0. Bramkę dla gospodarzy zdobył M.Stach. Tak więc po 5 minutach gry prowadziliśmy już 2-0 co troszkę nas uśpiło. Groźnie skrzydłami atakowali goście. Świetnie w bramce spisywał się Pomierny, zwłaszcza przy jednej sytuacji kiedy to obronił mocny, nieprzyjemny strzał. Ok. 15 minuty sędzia główny podejmuję problematyczną decyzję przyznając rzut wolny tuż przy linii "szesnastki", mimo protestów zawodników i trenerów Prądnika. Decyzja pozostaje nie zmieniona.
Do końca pierwszej części gry wynik nie ulega zmianie. Przeginia prowadząc 2-0 kontroluje wynik.
Druga połowa, podobnie jak pierwsza część gry zaczyna się od ataków naszej drużyny. Efektem tego piękna bramka Krzysztofa Cudejko po uderzeniu z ponad 20 metrów. Wynik 3-0 w 55 minucie gry, dominacja w środku pola naszej drużyny osłabiły ambitną drużynę gości. Kilka minut później po składnej, szybkiej akcji Promień prowadzi już 4-0. Tym razem na listę strzelców wpisał się B. Rogóż. Po godzinie gry gospodarze prowadzili pewnie z odwiecznym rywalem. Z drużyny gości po piłkarsku mówiąc uszło powietrze. Promień strzela jeszcze jednego gol, którego autorem w 70 minucie gry był P. Żmuda. Do końca spotkania kontrolujemy już spotkanie. Mecz na ok. 10 minut przed końcem zostaje przerwany z powodu kontuzji zawodnika Prądnika, którego zabiera ambulans. Po kilkudziesięciu minutach przerwy sędzia wznawia grę, ale wynik nie ulega już zmianie.
Wynik 5-0 mówi sam za siebie. Byliśmy po prostu lepsi. Na brawa zasługują wszyscy nasi zawodnicy. Taki Promień chcemy oglądać zawsze. Umiejętności, poparte ambicją, wolą walki oraz determinacją pokazują iż w drużynie drzemie olbrzymi potencjał. Duża ilość kibiców na meczu, wszystko to niezmiernie cieszy. Cóż rywale  zza miedzy żegnają się z A-klasą(jeżeli zostanie utrzymana forma spadku 4 drużyn). Nasza drużyna  natomiast rozegra jeszcze dwa spotkania. W ostatniej kolejce zmierzymy się na wyjeździe z drużyną Strażaka Przybysławice (g.17), a w czwartkowe święto rozegramy zaległe spotkanie z liderem tabeli drużyną Trzy Korony Żarnowiec.Będzie to w tym sezonie ostatnie spotkanie rozgrywane u siebie. Początek spotkania godzina 15. Zapraszamy już teraz.
P.S. Z dedykacją dla lokalnego rywala :)