• Laskowianka Laski - Pilica Wierbka 3:2

Laskowianka Laski - Unia Jaroszowiec

3 Kolejka "Serie A"

• autor: Ż, 2014-08-26 16:53

Promień wygrywa wyjazdowe spotkanie z beniaminkiem

W 3 kolejce rundy jesiennej nasi zawodnicy zmierzyli się na wyjeździe z beniaminkiem drużyną Czapla Czaple Małe. Samo spotkanie było rozgrywane w sąsiedniej miejscowości Czaple Małe.

Nasza drużyna wystąpiła w składzie bez kilku podstawowych zawodników których zabrakło z powodu kontuzji bądź kartek, zmiennicy okazali się jednak świetną alternatywą.
   Początek spotkania należał zdecydowanie do ans. Bo już w 10 minucie gry objęliśmy prowadzenie. Strzelcem bramki okazał się Karol Lewandowski, który wykorzystał błąd obrony gospodarzy, która źle przygotowała pułapkę ofsajdową. Kibice Promienia którzy w skromnej liczbie zawitali na wyjazd nie zdążyli skomentować pierwszej bramki a było już 2-0. Ponownie na listę strzelców wpisał się Lewandowski. Do końca pierwszej połowy, nasi zawodnicy kontrolowali przebieg spotkania, nie wykorzystując kilku ciekawych okazji do zdobycia gola. Zawodnicy gospodarzy nastawieni na kontrataki, dwukrotnie zagrozili naszej bramce, ale świetnie zachowywał się nasz bramkarz.
   Początek drugiej części gry to kolejna bramka dla Promienia. Tym razem była to bramka kuriozalna bramka samobójcza. Zawodnicy gości który stał na ok. 16 metrze nie widząc gdzie stoi bramkarz zagrał piłkę do tyłu  a ta przelobowała golkipera. Tak więc po 50 minutach gry pewnie wygrywaliśmy 3-0. Nasi zawodnicy nie poprzestali jednak na tym wyniku, strzelając gospodarzą kolejne trzy bramki.

W 60 minucie, pierwszą bramkę w sezonie strzelił Marek Stach, który w sytuacji sam na sam pewnie pokonał bramkarza. Przy wyniku 4-0 nasi zawodnicy oddali pola gospodarzom, którzy w drugiej połowie odważniej zaatakowali. Czego efektem była niewykorzystana sytuacja sam na sam, oraz strzał w spojenie. Po kilku minutach i wbiciu "wyższego biegu" Strzelamy w szybkim tempie 2 bramki. w 70 minucie, po raz trzeci na listę strzelców wpisuje się Lewandowski, który świetnie wywiązał się z roli napastnika po przesunięciu z  boku pomocy.Kilka minut później drugą bramkę w spotkaniu dorzuca Stach i tak w 75 minucie prowadziliśmy 6-0. Wynik ten troszkę rozluźnił naszych zawodników.
   Zawodnicy gospodarzy próbując strzelić chociaż honorową bramkę, po efektownym strzale z ok. 20 metrów  osiągają swój cel. Na 10 minut przed końcem goście zdobywają swojego drugiego gola, ustalając wynik 6-2.
   Cóż wynik 6-2 mówi sam za siebie. Cieszą pierwsze w tym sezonie 3 punkty, oraz kolejne spotkanie bez porażki (oby jak najdłużej, najlepiej do końca sezonu). Teraz czeka nas spotkania z bardziej wymagającym rywalem drużyną Wielmożanki Wielmoża. Początek spotkania w niedzielę o 17.

Unia JaroszowiecPromień Przeginia
Unia Jaroszowiec 1:2 Promień Przeginia