• autor: zubert_wisla, 2018-09-26 19:56

Derby!!!

...Spotkanie które od lat elektryzuje kibiców i tym razem było świętem lokalnej piłki.
Obydwie drużyny wyszły zmotywowane by walczyć na 200% i zdobyć upragnione 3 punkty.
Mecz rozpoczął się świetnie dla gości z Zedermana którzy już w 10 minucie strzelają bramkę.
"Dziura" miedzy linią pomocy a defensywa Promienia zrobiła swoje i tak to goście prowadzili 1-0.
Kilka minut wcześniej w polu karnym miała sytuacja w której arbiter mógł podyktować rzut karny dla Błysku.
Goście po strzeleniu bramki lekko się cofnęli grając mądrze z kontry, kilku krotne groźnie atakując.
Promień w pierwszej połowie zagrał mało agresywnie i bez polotu. Kilka strzałów z zza pola karnego plus słupek to za mało by odmienić losy spotkania.
Druga połowa świetnie zaczęła się dla Błysku. Strata piłki w środku pola, błyskawiczna, świetna kontra i mamy 0-2.
Zawodnicy Błysku chyba nie pamiętali jednak ostatnich derbów u nas, gdzie pokazaliśmy że gra się do końca.
Dwie zmiany w Promieniu okazały się kluczowe dla losów spotkania. czego dowodem szybka odpowiedź na bramkę gości ok 55 minuty.
Gospodarze po strzeleniu bramki kontaktowej śmielej atakują i 10 minut po bramce na 2-1 doprowadzają do remisu.
Bramka ta podcina gościom skrzydła, aczkolwiek dalej grali ambitnie, tyle że brakło im już zdecydowanie sił.
Zawodnicy Promienia widząc iż goście opadają z sił zaatakowali jeszcze śmielej.
Rzut wolny w 80 minucie, mocny strzela po ziemi i Promień wychodzi na prowadzenie, a M Stach pokazuje że od początku sezonu jest w formie Wink
W samej końcówce spotkania sędzia dyktuje karnego dla Promienia, gdzie nie podlegał on dyskusji.
Mecz kończy się szczęśliwa, ale jednak zasłużona wygrana gospodarzy.
Podsumowując spotkanie:
Pierwsza połowa dla Błysku , druga zdecydowanie dla Promienia.
Co do sędziowania to wg mnie arbiter popełnił 2 błędy.
Pierwszy to wspomniany karny, a drugi to duża ilość kartek dla gości, ale tutaj chyba sami przyznają że za dużo dyskutowali zamiast grać.
Jak mawia przysłowie: "Szczęście sprzyja lepszym"